Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.

mop lip24  

 

umgsp24

waka24
 

trasGZM

 Harm OB 2025

 gimna24


zajspor24 

elesie24

 

 zelslo

        zegar
   słoneneczny

 

Biuletyny:  

Grudzień-2019

Sierpień-2019

Czerwiec-2019

Grudzień-2018

Czerwiec-2018

Marzec-2018

Grudzień-2017

 

balkon i ogródek przydomowy w 2019 roku

Wyniki przeglądu na najładniejszy
balkon i ogródek przydomowy w 2019 roku

 
   Na tegoroczny przegląd na najładniejszy balkon i ogródek przydomowy zgłosiło się 7 osób. Cztery osoby wzięły udział w przeglądzie na najładniejszy balkon. Niestety jedna osoba wycofała się z udziału i do oceny komisji pozostały 3 balkony. Na przegląd ogródków przydomowych zgłosiły się 3 osoby. W tym roku lato było bardzo zmienne na początku chłodne i deszczowe a potem bardzo upalne i słoneczne. Zatem udział w przeglądzie był wymagający dla uczestników, aby roślinki zachowały świeżość i zdrowy wygląd. Komisja dokonała przeglądu i oceniła starania mieszkańców, którzy zgłosili swój udział w naszej osiedlowej zabawie. Zadanie było trudne ponieważ wszyscy uczestnicy pokazali wyrównany poziom i ich zacięcie ogrodnicze było bardzo widoczne.

 
W kategorii na najładniejszy ogródek przydomowy najbardziej spodobał się ogródek pani Aleksandry Żródelskiej przy ul. Jowisza. Ogródek jest zaaranżowany w sposób pomysłowy, zawiera bardzo ciekawe kompozycje roślinne nawet nietypowe dla naszego krajobrazu. Drugie miejsce otrzymał ogródek pana Kazimierza Barańskiego przy ul. Gwiazdy Polarnej, którego kompozycja stanowi wycinek naszych rodzimych roślin. Można się tam poczuć jak na polskiej łące a wokół wysokich malw stworzył się sielski krajobraz wyjęty z ogródka jak na naszych wsiach. Trzecie miejsce zajął ogródek pani Grażyny Walter - Łukowicz przy ul. Galaktyki. Wokół bloku zakwitł ogród z pięknymi
i zadbanymi roślinami i krzewami ozdobnymi. Ogródek zawiera różnorodne typy roślin o wielu kolorach. Na dodatkowe uznanie zasługuje fakt, że pani Grażyna mieszka na wyższym piętrze, więc noszenie wody z mieszkania i regularne podlewanie było czynnością męczącą.


W kategorii na najładniejszy balkon poziom był bardzo wyrównany i dokonanie oceny było trudne. Przede wszystkim na wszystkich balkonach widoczne były sznury
do suszenia prania. Na szczęście prania nie było widać. Przegląd promuje balkony, na których nie ma widocznych sznurów do suszenia prania- preferujemy suszarki ustawiane na podłodze. Jednak ze względu na to, że u wszystkich było pod tym względem podobnie, balkony zostały ocenione pod względem roślin.

Pierwsze miejsce otrzymał balkon pani Anny Kaczmarek z ul. Saturna, na którym pięknie prezentowały się różne kompozycje roślin doniczkowych. Balkon jest estetyczny , roślinki poukładane pomysłowo w różnych konfiguracjach kolorystycznych. Widoczna jest duża dbałość o rośliny.

Drugie miejsce otrzymał balkon pana Jana Krzyżanowskiego
z ul. Gwiazdy Polarnej,
na którym rośliny są estetycznie zaprezentowane, zadbane i zdrowe.

Trzecie miejsce zajął balkon pani Małgorzaty Skiby
z ul. Gwiazdy Polarnej z typowymi roślinami balkonowymi.

 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom naszego przeglądu. Ich trud zostanie doceniony poprzez przyznanie pamiątkowych materiałów promocyjnych o tematyce ogrodniczej.  Promocyjne materiały zostaną przekazane uczestnikom przeglądu na spotkaniu z Radą Dzielnicy w dogodnym terminie w tym roku.

  Przewodnicząca komisji
 Barbara Zaborska-Jaszczuk 

 balk

 

 
 
Rada Dzielnicy Kopernika 
ul. Kopernika 63
44-117 Gliwice 
 
 
Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2
 ( segment „A” niski parter )
 
Dyżury:
 
poniedziałki - od godz 17:00 -18:00